Holistyczne podejście do odżywiania

Zdrowy styl życia to nie tylko odpowiedni plan treningowy. Na czym polega holistyczne podejście do swojego trybu dnia, tygodnia a i całego życia?

Coraz więcej osób, z różnych przyczyn, decyduje się na dietę wegetariańską. Pamiętajmy jednak, że to duża zmiana i przygotujmy do niej nasz organizm.

Dania z dyni – prosto i smacznie

Nadeszła jesień, a to najlepszy czas na dynię! Dzięki niej możemy przygotować naprawdę niesamowite posiłki bogate w wiele witamin, zdrowe i co najważniejsze pozwalające się czuć lekko!

Co jeść podczas treningu?

Choć większość trenujących go nie potrzebuje, osoby biegnące w maratonie lub wykonujące trzygodzinny, intensywny trening, nie powinny o nim zapominać. Mowa oczywiście o dodatkowym posiłku, który dostarczy organizmowi energii. Jakie przekąski sprawdzą się podczas treningu? Odpowiadamy!

Suplementacja na keto

Do mojej skrzynki na instagramie trafia coraz więcej pytań o suplementy diety. Jestem ich fanką i nigdy tego nie ukrywałam, ale dopiero po zaliczeniu wielu szkoleń z tej dziedziny i zgłębieniu tematu biohackingu

Dlaczego makro ma znaczenie

Z całą pewnością znacie powiedzenie, że „makro musi się zgadzać”. Makro faktycznie ma znaczenie, szczególnie na diecie keto, ale nie tylko. Zabierając się za jakąkolwiek dietę musimy być świadomi czym jest substrat energetyczny, a czym jest budulec i jakie są ich role w organizmie.

Keto, hit czy kit?

Z czym kojarzy się keto dobrze wiemy: tłuste mięcho. Jeśli śledzicie mnie na instagramie doskonale wiecie, że intensywnie walczę z tym mitem, bo choć prawdą jest, że jest to dieta wysokotłuszczowa, przede wszystkim jest dietą przeciwzapalną, a objadanie się tłustym mięchem z całą pewnością przeciwzapalne nie jest.

5 najważniejszych rzeczy przy ketozie

Oto lista 5 warunków, jakie muszą być spełnione, aby adaptacja do ketozy była efektywna i abyśmy przy tej rewolucji czuli się dobrze.

Adaptacja do ketozy

Adaptacja do ketozy to zmiana sposobu odżywiania się o 180 stopni. Celowo piszę „odżywiania się”, a nie żywienia, bo ketoza przede wszystkim ma Cię odżywić, a nie tylko zaspokoić głód. Wiem dobrze, bo znam to z autopsji, że początki są bardzo trudne. Ale spokojnie, nie poddawaj się.

Dieta redukcyjna inaczej nazywana jest przede wszystkim dietą odchudzającą. Jest to główny powód, dla którego warto się na nią zdecydować, jeśli chce się zgubić zbędne kilogramy. Jest ona ukierunkowana nie tylko na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale także na wyrobienie mięśni.

TOP