Dieta Pescowegetariańska

To odmiana diety wegetariańskiej, w której dopuszcza się spożywanie ryb i owoców morza. Dieta ta jest podobna do diety śródziemnomorskiej czy japońskiej, które są uważane za jedne z najzdrowszych na świecie. Według naukowców taki sposób żywienia zmniejsza ryzyko chorób serca, naczyń krwionośnych i mózgu.

Ze względu na używane produkty, dieta pescowegetariańska bogata jest w kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6, które mają właściwości przeciwzapalne. Spożywanie ryb poprawia profil lipidowy i obniża poziom trójglicerydów oraz zwiększa poziom „dobrego” cholesterolu HDL, który chroni przed chorobami serca. Charakteryzuje się także dużą zawartością witaminy D oraz witamin z grupy B.

Nasza catering dietetyczny zawiera 5 zbilansowanych posiłków o łącznej podaży do 18% białka, 30% tłuszczu i 52% węglowodanów.

Co wyróżnia tę dietę?

Posiłki zawierają głównie warzywa i owoce, pełnoziarniste makarony, kasze i ryże, rośliny strączkowe i zioła. Jadłospis wzbogacają ryby, owoce morza, nabiał i orzechy. W menu nie zabraknie własnej produkcji pieczywa czy też zdrowych deserów.

Kaloryczność

 • 1200 (kcal)

  52 PLN
 • 1500 (kcal)

  54 PLN
 • 1800 (kcal)

  56 PLN
 • 2000 (kcal)

  58 PLN
 • 2200 (kcal)

  60 PLN
 • 2500 (kcal)

  62 PLN

Inne nasze diety

Nie odpowiada Ci ta dieta?

Sprawdź nasze pozostałe propozycje i dopasuj najwłaściwszą dla siebie. Jeśli nie możesz się zdecydować, zadzwoń do nas.

Dieta Wegetariańska

Dieta Ketogeniczna

Dieta Sirtfood

pyszny zielony koktajl z diety Adele
TOP